Aktualności, Ciekawostki

Czy Gta 5 zostanie wycofane ze sprzedaży przez Daza Dillingera?

Daz Dillinger Gta 5

Daz Dillinger Gta 5

Gta 5 w kilku krajach m.in w Irlandii wykupiono cały nakład gry, która ukazała się w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Może się jednak okazać, że już wkrótce wszystkie niesprzedane egzemplarze GTA V zostaną wycofane ze sklepów!

Tak się właśnie stanie, jeśli amerykański sąd uzna żądania kalifornijskiego rapera Daz Dillingera, który uważa że twórcy Gta 5 nielegalnie wykorzystali dwa jego kawałki w ścieżce dźwiękowej. Są to utwory „C-Walk” oraz „Nothin’ but the Cavi Hit”. Dillinger przyznał, że przedstawiciele Rockstar próbowali nawiązać z nim współpracę na zasadzie wykorzystania piosenek w Gta, ale jego zdaniem kwota jaką proponowali była śmiesznie niska (4271 $) wobec czego raper odmówił.

Pomimo jego odmowy twórcy z Rockstar North zamieścili oba kawałki na ścieżce dźwiękowej GTA 5. W tej chwili grozi im pozew oraz konieczność uiszczenia dużej kwoty w ramach odszkodowania.

Dillinger dał Rockstarowi tylko dwa tygodnie na złożenie satysfakcjonującej go oferty za wykorzystanie dwóch jego utworów, w przeciwnym razie  żąda zniszczenia wszystkich niesprzedanych kopii GTA 5!

Rockstar Games nie wydał do tej pory żadnego oświadczenia w tej sprawie.

Podchodzimy do tej informacji z dużym dystansem. Możliwości jest wiele. Prawdopodobne, że Dillinger chce wypłynąć na fali sukcesu Gta 5, a może Rockstar zamierza jeszcze bardziej zwiększyć sprzedaż swojej gry wzbudzając u ludzi strach przed jej zniknięciem z półek.

Czekamy na rozwój wydarzeń.

Zainteresuje Cię także

10 Komentarzy

 1. 1

  moim zdaniem niech Rockstar wypuści obowiązkowy patch usuwający te 2 utwory i po sprawie… i nie przejmować się tam jakimś raperem, polującym tylko na kasę i darmową reklamę (bo zaraz wszyscy się rzucą … i będą szukać tych utworów i słuchać aż słuch stracą… masakra jakie to wszystko zachłanne)

  • 2

   fan_gta, widze że bardzo dobrze zapoznałeś się z rapem, który jest jednym z mniej docenionych w US, przekazem jakim daje Daz(wraz z grupą Dogg Pound Gangsta) w swoich utworach, jest o wiele lepszy niż polskie polorapy. Nie dziwie się że poszedł z tym do sądu. Rockstar wykorzystał zamieszanie w tej sprawie do zysku ze sprzedaży swojej gry. To tak jak tusk by powiedział że jarosław dawał mu pomysły na budowe państwa.

 2. 3

  Uważam że powinni wypuścić patch , usuwający te dwa utwory z gry . A nie wycofywać sprzedaż gdyż gra cieszy się dużą popularnością. Powinni jakoś dogadać się z raperem , i dojść do kompromisowego rozwiązania tak , żeby nikt na tym nie ucierpiał .

 3. 4
 4. 5
 5. 6
 6. 7
  • 8

   O CZYM TY MOWISZ KOLEGO? TO JEDEN Z BARDZIEJ UZNANYCH PRODUCENTOW I RAPEROW W STANACH. KLASYKA ZACHODNIEGO WYBRZEZA, I CZLONEK „NIEZATAPIALNEGO OKRETU ZACHODNIEGO WYBRZEZA” JAKIM JEST EKIPA THA DOGG POUND. TEZ BYM SIE ZDENERWOWAL JAKBYM MIAL DOSTAC 10,000$ ZA DWA KAWALKI Z GRY, BIORAC POD UWAGE ZE SPRZEDAZ GRY PRZYNIESIE MILIONY, JAK NIE MILIARDY ZYSKU. DOBRZE ROBI, ZNA SWOJA WARTOSC.

   • 9

    Tu nie chodzi o zyski ze sprzedaży gry tylko o to jaki wpływ na to miało wykorzystanie czegoś bez czyjejś zgody (odnośnie wysokości wynagrodzenia). Wpływy ze sprzedaży gry mogą wynieść i sto miliardów dolarów a te dwa utwory nie miały wpływu na zarobek nawet jednego centa. Bez względu na to czy te utwory by były czy nie, nie zmieniłoby to zysków ani o centa in plus ani in minus. Kwota jaką mu oferowali za kosmetyczne użyczenie jego utworów (4200 $) to i tak spora kwota jak na „wartość” tych piosenek w kontekscie zysków ze sprzedaży gry. Mimo iż dla raperka to grosze, to z kolei dla Rockstar nawet z ewentualnych miliardów zysków te 4200 $ to i tak za dużo jak na faktyczną „wartość” przedsięwzięcia pod nazwa wykorzystanie dwóch śmiesznych utworów. A myślenie jakie zaprezentowałeś na zasadzie, jak zyski są miliardowe to chociaż ja na planie pojawiłem się jako statysta to chce miliony bo macie miliardy jest kompletnie pozbawione sensu i logiki. Rockstar niech wprowadzą obowiązkowego (przynajmniej formalnie) patcha i raperek niech ich cmoknie w tyłek.

 7. 10

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Możesz używać znaczników HTML i poniższych atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>