GAMEPLAY, Miejsca

Szkoła latania

Szkoła znajduje się na dolnym poziomie lotniska w Los Santos. Południe miasta.

Cel:
szkolenie postaci w umiejętności latania (pilotaż)

Powiązania z wątkiem fabularnym:
-Trevor wysyła Michaela na doszkolenie umiejętności lotniczych przed rabowaniem kontenerowca

W szkole znajdziemy 12 zadań (wszystkie poniżej na złoto) do wykonania. Nasza postać dzięki temu szkoli się w umiejętności pilotażu przydatnej w wielu misjach. Gracz również może się dzięki tym misjom nauczyć latać lub po prostu doszlifować swoje umiejętności. Będziemy mieli do dyspozycji dwa rodzaje maszyn, samolot i helikopter, doszkolimy się też w umiejętności skakania na spadochronie. Duży tv i kabel hdmi zagwarantują nam przy tym piękne widoki.

 

#1 Start z pasa startowego
Podstawy latania samolotem. Uczymy się startować z pasa startowego. Zapinajcie pasy. Startujemy!

#2 Lądowanie na pasie startowym
Umiemy już wystartować, ale trzeba jeszcze wylądować 🙂

#3 Lot do góry kołami
Koniec banalnych zadań. Zaczynamy uczyć się sztuczek i widowiskowych trików. W zasadzie nie są one konieczne w lataniu, ale dzięki nim lepiej panujemy nad maszyną i niektóre z nich pomagają w sterowaniu.

#4 Lot na żyletę
Kolejna figura lotnicza. Latamy pod kątem 90 stopni do ziemi. Jest to dość ważne szkolenie, ponieważ lot na żyletę przydaje się do nagłego skręcania samolotem.

#5 Niski lot
Niski lot to bardzo ważna umiejętność. W wielu misjach w GTA V będzie to wymagane. Nisko lecąc nie wykrywają nas radary wojskowe i policyjne, dzięki czemu możemy przelatywać obok bez towarzystwa. Tylko nie lądujcie na wodzie.

#6 Lądowanie awaryjne
To chyba tylko dla zasady. W grze zawsze albo się roztrzaskuje o budynek albo ląduje normalnie. Nigdy mi samolot nie zgasł. Jest to lądowanie awaryjne na autostradzie. Liczy się precyzja nie czas.

#7 Pętla
Jedna z ulubionych rzeczy widzów pokazów lotniczych, pętla samolotem. Misja sprawia problemy wielu osobom, bo nie wiedzą co dalej po pętli.

#8 Tor dla śmigłowców
Przesiadamy się na nowy pojazd. Helikoptery są o tyle trudne do sterowania, że przyspieszając opadamy w dół.

#9 Szybki lot śmigłowcem
Kolejny lot helikopterem. Szybki tor, bardzo szybki przelot przez miasto. Cały czas trzeba mieć maksymalną prędkość na złoto i do tego uważać na mosty i wieżowce.

#10 Skok ze spadochronem
Najtrudniejsza misja. Skaczemy na spadochronie z samolotu i musimy wylądować na dachu budynku w wyznaczonym okręgu (celu). Możemy pomylić się o 3 metry, czyli w praktyce musimy ucelować idealnie bo później nie ma możliwości poprawy. Ale przynajmniej widoki są piękne 🙂

#11 Skok do celu
Kolejny skok na spadochronie tym razem do ruchomego celu. Wydawałoby się, że będzie o wiele trudniej jednak tutaj mamy trzydziestometrową naczepę TIRa do wylądowania.

#12 Zapracuj na skrzydła
Egzamin! Czyli wszystkie umiejętności latania w jednym.

Zainteresuje Cię także

komentarzy

  1. 1

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Możesz używać znaczników HTML i poniższych atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>